BLANCHON Protector półpołysk 1L (metalizator)

Kod: 10012
Płyn do podłóg lakierowanych w półpołysku. Zabezpiecza i upiększa.
Dostępny
63,38 PLN
Ilość:
Opis produktu:
Receptura protectora pozwala łączyć twardość żywic akrylowych z elastycznością wosków polietylenowych, co pozwala na uzyskanie trwałego zabezpieczenia polakierowanej powierzchni (i podłóg z tworzyw sztucznych).
Protector  tworzy na powierzchni lakieru cienką, jednolitą powłokę, która wypełnia pory, zapobiega osiadaniu brudu, zabezpiecza podłogę przed skutkami intensywnej eksploatacji i powstawaniem czarnych śladów po obuwiu. Nie wymaga polerowania. Z uwagi na wysoką stabilność zawartych w formule kopolimerów, metalizator nie żółknie, nie łuszczy się a jego charakterystyczna przyczepność do powierzchni sprawia, że posiada właściwości antypoślizgowe. Ma takie same efekty na każdym rodzaju lakieru.
Ma konsystencje białego płynu, który staje się przezroczysty po wyschnięciu.

Przygotowanie nawierzchni:
Środek można nakładać na wszystkie lakiery do parkietów nie zawierające silikonów, po odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Pierwsze zastosowanie polecane jest nie wcześniej niż po upływie 10 dni od polakierowania podłogi. Do prawidłowego przygotowania powierzchni należy użyć środka Decapant (wlać 0,5 litra środka do 10 litrów ciepłej wody) i zmywać(1) powiezchnię mopem. Oczyszczoną w ten sposób powierzchnię przecierać następnie przy pomocy wilgotnej szmaty, często płukanej w czystej wodzie. Przed zastosowaniem upewnić się, że podłoga jest sucha, czysta i niczym nie zatłuszczona. Uwaga: w przypadku parkietów fabrycznie polakierowanych, których drewno może być wyjątkowo higroskopijne (jak np. buk) należy najpierw wypróbować działanie na mało widocznym fragmencie.
(1)Powierzchnia drewniana nigdy nie powinna być zalewana wodą, należy przecierać ją na mokro, dobrze odciśniętymi i nigdy nie ociekającymi narzędziami.

Sposób użycia:
Nałożyć 1 lub 2 cienkie warstwy płynu przy pomocy mopa, bawełnianej szmatki, miotły z mikrofibry lub miotły-gąbki. Odczekać 1 godzinę między nanoszeniem poszczególnych warstw. Czas ten jest konieczny do uzyskania całkowitej polimeryzacji.

Wydajność:
40 do 50 m2 powierzchni z 1 litra.

Opakowanie:
1 Litr