OSMO 3029- środek do czyszczenia wosku, bezbarwny 1 L

Promocja
Bezbarwny środek do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo
Niedostępny
165,00 PLN
123,54 PLN

Bezbarwny lub biały, transparentny środek do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo, służy do pielęgnacji oraz okazyjnego odświeżania podłóg drewnianych pokrytych woskiem twardym olejnym, mebli oraz innych olejowanych i woskowanych powierzchni drewnianych wewnątrz pomieszczeń. Przy odpowiedniej pielęgnacji powierzchnia jest zabezpieczona naturalnymi, nieszkodliwymi dla zdrowia twardymi woskami (karnauba i kandelila). Podłoga staje się wytrzymała i odporna, a na jej powierzchni nie tworzy się film.

ZASTOSOWANIA ZALECANE

Środek do pielęgnacji i czyszczenia wosku/Spray Osmo nadaje się do usuwania trudnych plam takich jak smar czy pasta do butów, a zwłaszcza do odświeżenia wszystkich powierzchni pokrytych Woskami twardymi olejnymi Osmo..

SKŁAD

Produkt na bazie naturalnych wosków roślinnych (karnauba i kandelila), parafina, węglowodory alifatyczne (> 30 %). Szczegółowa deklaracja składu dostępna na żądanie.

CIĘŻAR WŁAŚCIWY

0.77-0.80 g/cm³.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Powierzchnia drewna musi być czysta i sucha. Należy oczyścić drewnianą powierzchnię ściereczką do kurzu, mopem lub odkurzaczem. Do łatwego czyszczenia i pielęgnacji zaleca się czyszczenie mopem Osmo Opti Set (z nakładką do kurzu, nakładką do zmywania, nakładką z aktywnego włókna). Silnie obciążone i brudne podłogi, np. w obiektach publicznych przetrzeć mopem z nakładką do zmywania (wodą z dodatkiem Koncentratu do czyszczenia i pielęgnacji podłóg Wisch-Fix Osmo) i wytrzeć do sucha

.

METODY APLIKACJI

Czyszczenie ręczne: W celu usunięcia plam i intensywnej pielęgnacji użyć Środka do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo oraz nakładki z aktywnego włókna (ok. 2 łyżeczki środka na jeden metr kwadratowy). Uciążliwe plamy zetrzeć szmatką Środkiem do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo lub padem typu Scotch. Czyszczenie maszynowe: Środek do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo wetrzeć przy pomocy maszyny jednotarczowej i białego pada (około 2 łyżeczki środka na metr kwadratowy). Środek do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo równomiernie rozprowadzić na powierzchni i polerować. W razie tworzenia się smug albo odwrócić pad albo użyć nowego. Więcej informacji znajdą Państwo w Informacji o produkcie Maszyny FloorXcenter. Aby uzyskać większy połysk, wysuszoną powierzchnię polerować białym padem.

.

CZAS SCHNIĘCIA

Czas schnięcia, ok. 30-40 minut (normalne warunki atmosferyczne, 23°C/50 % wilgotności wzgl.). Niższe temperatury i/lub wyższa wilgotność mogą wydłużać czas schnięcia. Należy zapewnić dobrą wentylację podczas schnięcia.

ZUŻYCIE

Pokrycie produktem zależy w znaczącym stopniu od absorbcji, zanieczyszczeń oraz ilości plam na powierzchni. (1 litr środka wystarcza na ok. 80-100 m², 2 łyżeczki ok. 1 m²).

WSKAZÓWKI

Przy regularnej pielęgnacji woskami twardymi (karnauba i kandelila) powierzchnia jest odświeżona a odporność na pęknięcia i ścieranie ulegnie poprawie. W przeciągu roku, absolutnie konieczne jest również dostarczanie podłodze niezbędnych olejów. Warstwę środka należy nakładać bardzo cienko, w przeciwnym razie mogą pozostawać ślady przy chodzeniu. Na białe powierzchnie należy stosować tylko biały środek do czyszczenia i pielęgnacji wosku. Na miejsca o największym natężeniu ruchu, po ich dokładnym oczyszczeniu, należy nałożyć Wosk Twardy Olejny Osmo.