BLANCHON Protector Mat 1L (Metamat)

Kod: 323991112642
Płyn do podłóg lakierowanych w aspekcie matowym. Zabezpiecza i upiększa.
Dostępny
71,00 PLN
Ilość:
Dane techniczne:
Specjalnie receptura płynu pielęgnacyjnego metamat pozwala trwale zabezpieczyć powierzchnie polakierowane w aspekcie matowym i na długo zachować ich świeży wygląd. Parkietom nadaje swoistą matową metalizacje, która znacznie uproszcza późniejszą pielęgnację. Jest idealny do zmatowienia zbyt błyszczących powierzchni drewnianych lub z tworzyw sztucznych. Posiada własności antypoślizgowe (nie zawiera silikonów), nie żółknie i nadaje się do wszystkich polakierowanych parkietów.  Ma konsystencje białego płynu, który staje się przeźroczysty po wyschnięciu.

Przygotowanie powierzchni:
Środek można nałożyć na wszystkie lakiery do parkietów nie zawierające silikonów. W przypadku parkietów fabrycznie polakierowanych, po odpowiednim przygotowaniu powierzchni, należy wypróbować działanie na mało widocznym fragmencie. Nie nakładać na powierzchnie z kamienia, posadzki i inne twarde podłogi. Pierwsze zastosowanie polecane jest nie wcześniej niż po upływie 10 dni od polakierowania podłogi. Do prawidłowego przygotowania powierzchni należy użyć środka Decapant (wlać 0,5 litra środka do 10 litrów ciepłej wody) i zmywać(1) mopem. Oczyszczoną w ten sposób powierzchnię przecierać następnie przy pomocy wilgotnej szmaty, często płukanej w czystej wodzie. Przed zastosowaniem upewnić się, że podłoga jest sucha, czysta i niczym niezatłuszczona.
Uwaga: w przypadku parkietów fabrycznie polakierowanych, których drewno może być wyjątkowo higroskopijne (jak np. buk) należy najpierw wypróbować działanie na mało widocznym fragmencie.
Powierzchnia drewniana nigdy nie powinna być zalewana wodą, należy przecierać ją na mokro, dobrze odciśniętymi i nigdy nie ociekającymi narzędziami.

Sposób użycia:
Nałożyć 1 lub 2 cienkie warstwy przy pomocy mopa, bawełnianej szmatki, miotły z mikrofibry lub miotły-gąbki. Odczekać 1 godzinę między nanoszeniem poszczególnych warstw. Czas ten jest konieczny do uzyskania całkowitej polimeryzacji.

Wydajność:
40 do 50 m2 z 1 litr

Opakowanie:
1 Litr